Myśl - po myśliwsku

Minionego lata jadąc na wakacje wraz z grupą przyjaciół natrafiacie na autostopowicza. Okazuje się on być starszym, zaniedbanym Panem, który prosi Was o podwiezienie go kilkadziesiąt kilometrów. Bez chwili zawahania zapraszacie go do samochodu. Podczas podróży staruszek zaczyna opowiadać Wam wręcz niestworzoną historię o tym jak to po wojnie ukrył się w lesie wraz z tym co udało mu się zdobyć. Jak wybudował chatę, w której spędził całe swoje dotychczasowe życie, jak został myśliwym i żył z tego co udało mu się upolować i jak na starość postanowił zostawić to wszystko, zwiedzać świat i poznawać przypadkowych ludzi. Już od początku ciężko Wam jest wierzyć w jego historię. Pod koniec wspólnej podróży wręczacie staruszkowi ciepły sweter, by choć trochę umilić mu chłodne wieczory na świeżym powietrzu, kanapki, termos z ciepłą herbatą i parę drobnych monet. Mężczyzna jest wzruszony. Nie wiedząc jak Wam się odwdzięczyć, wskazuje na mapie położenie swojej chaty. Na końcu dodaje, że znajduje się tam pewien przedmiot o niesamowitej wartości. Przedmiot, który chciałby Wam wręczyć gdyby tylko mógł, a nie może bo z pewnością nigdy już do chaty nie wróci. Wysiadając z samochodu prosi Was byście zboczyli z drogi i tam pojechali. Starszy mężczyzna idzie w swoją stronę, a Wy nieoglądając się za siebie ruszacie dalej.

IMG_20180110_190229
IMG_20180110_190739

Śmieszny dziadek...

Nikt z Was nie bierze jego historii na poważnie. No bo przecież co cennego może posiadać tak biedny i zaniedbany człowiek?

IMG_20180110_190918

Przygoda...

Mija parę miesięcy. Przy resztkach pizzy wspominacie ubiegłe wakacje i z uśmiechem na ustach planujecie kolejną podróż. Przypomina Wam się historia staruszka. Zastanawiacie się co robi, jak się czuje, gdzie teraz jest. Zapada cisza. Spoglądacie na siebie nieśmiało i już wiecie, że czas pakować walizki i wyruszać w poszukiwaniu chaty. Może chcecie się przekonać czy historia starszego Pana była prawdziwa? Czy może raczej zależy Wam na odnalezieniu cennego przedmiotu, który raz na zawsze może odmienić Wasze życie? A może wierzycie, że odnajdziecie chatę i jeszcze raz spotkacie tego mężczyznę?

Rozpocznij przygodę   Rezerwuj >

Rozgrywka trwa 60 minut.
Rozgrywka trwa 60 minut.
Poziom trudności pokoju - średni. Escape Room Katowice
Poziom trudności pokoju - średni.